Jak działa internetowy kantor walutowy?

Wymiana waluty online staje się w Polsce coraz popularniejsza, ze względu na niższe spready i dogodniejsze formy obsługi klienta niż w kantorach stacjonarnych. Pieniądze, potrzebne podczas wakacji czy weekendowego wypadu zagranicę, można wymienić bez wychodzenia z domu lub biura. Niektórzy nadal obawiają się jednak takiego rozwiązania, ponieważ nie do końca znają przebieg transakcji. Jak dokładnie działa internetowy kantor walutowy i co zrobić, aby dokonać wymiany?

Jak wygląda rejestracja?

Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie kantoru walutowego online. Najczęściej w celu rejestracji wykonuje się przelew weryfikacyjny (0,01 lub 0,10 zł), aby kantor mógł potwierdzić dane klienta. Transakcje można tutaj wykonywać 24 godziny na dobę, dlatego klienci nie są w żaden sposób ograniczeni czasem otwarcia placówki tak, jak ma to miejsce, gdy wybieramy stacjonarny kantor walutowy. Po rejestracji, na stronie kantoru, należy zawrzeć transakcję po aktualnym kursie, wpłacić środki na jej pokrycie, a kantor wysyła wymienioną walutę na podany numer konta bankowego.

W niektórych kantorach należy zakładać rachunki bankowe dla walut, które chcemy wymienić. Najnowsze oferty pozwalają jednak uzyskać dostęp do rachunków w różnych walutach bez konieczności oddzielnego otwierania konta bankowego. Takie rozwiązanie sprawdzi się głównie dla osób, które dużo podróżują do różnych krajów i chcą wymieniać nie tylko złotówki na euro, ale także inne waluty.

Jak działa internetowy kantor walutowy

Jak szybko otrzymamy wymienioną gotówkę?

Szybkość obsługi transakcji jest uzależniona od konkretnego kantoru. Każdy kantor walutowy online posiada własny regulamin świadczenia usług, z którym należy się zapoznać. Dostępne są zarówno przelewy błyskawiczne, jak i tzw. odroczona wypłata gotówki. Poszczególne kantory współpracują z różnymi bankami, dlatego dostępność wymienionej waluty na koncie jest uzależniona także od sesji księgowania przelewów w danym banku. Gdy zależy nam na czasie, warto wybierać oferty kantorów współpracujących z bankiem, w którym posiadamy rachunek osobisty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.